Горат возила на ЕВН насекаде низ Бугарија. Протестите продолжуваат, цената на струјата значително се намалува

evn bugarija1

Пред само месец ЧЕЗ ја загуби лиценцата и во Албанија.

Во денешната изјава премиерот Борисов посочи дека не планира да даде оставка, но ја остави отворена можноста за предвремени избори ако продолжат протестите. Истовремено тој најави и поевтинување на струјата за 8%.

Оваа фотографија ја споделуваат бугарските корисници на фејсбук на која се гледаат два опожарени автомобили на компанијата за струја. Според информациите возилата биле опожарени вчера во Пловдив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *