Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Келце и Вардар (ЛИНК)

Европскиот првак Вардар го очекува натпреварот од осмото коло во Лигата на шампионите на гостински терен против полскиот Келце.

По ремито на средбата минатата сабота денеска ќе се направи обид да се дојде до подобар резултат, но јасно е дека ќе биде максимално тешко бидејќи Келце на домашен терен ќе биде сосема поинаков ривал.

Натпреварот се игра во салата „Легионово“, започнува од 18:00 часот, а можете да го гледате на следниот ЛИНК.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *