Време: Умерено облачно со магла во котлините

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од југозападен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд, на планините од снег.

Температурата ќе се движи од 2 до 10 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *