Време: Денеска до +35, слично и во наредните денови

Денеска, според прогнозата на УХМР, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Маскималната температура до 35 степени.

Периодот на претежно сончево и топло време со повремена мала до умерена облачност ќе продолжи и за викендот, а и по него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *