ВО СТРУМИЦА СЕ ИГРА СУПЕР ДЕРБИ НА КОЛОТО: ЖФК ТИВЕРИЈА – ЖФК КАМЕНИЦА САСА

Сабота, 14:00 часот, термин резервиран за супер дербито на 14. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија
Во Струмица, се среќаваат ЖФК Тиверија – ЖФК Каменица САСА. Натпреварот се игра на стадионот Филип Лазаревски.

ЖФК Каменица САСА е трета на табелата, со еден бод заостанување зад ЖФК Тиверија и три бода заостанува зад моменталниот лидер на табелата, ЖФК Љуботен.

Доколку бидат овозможени технички услови на стадионот во Струмица натпреварот ќе биде пренесуван во живо од страна на Каменица.Мк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *