Во Македонска Каменица 20 активни случаи на Ковид 19. Еве ги бројките за сите градови во државата

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 91555, бројката на оздравени пациенти е 80008, на починати е 2821, а бројот на активни случаи изнесува 8726.

Според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:

 • Скопје 39861, активни 4788
 • Куманово 5153, активни 374
 • Тетово 5050, активни 316
 • Прилеп 4534, активни 192
 • Гостивар 3600, активни 222
 • Штип 3491, активни 145
 • Битола 3203, активни 156
 • Велес 3056, активни 262
 • Охрид 2761, активни 367
 • Кавадарци 2533, активни 320
 • Струмица 2519, активни 278
 • Струга 2189, активни 150
 • Кочани 1717, активни 83
 • Кичево 1710, активни 128
 • Свети Николе 1072, активни 32
 • Гевгелија 978, активни 98
 • Неготино 957, активни 92
 • Дебар 753, активни 92
 • Ресен 730, активни 90
 • Крива Паланка 719, активни 47
 • Радовиш 693, активни 46
 • Делчево 591, активни 155
 • Берово 584, активни 43
 • Пробиштип 505, активни 41
 • Виница 489, активни 34
 • Валандово 325, активни 11
 • Демир Хисар 243, активни 6
 • Македонски Брод 242, активни 11
 • Богданци 224, активни 27
 • Кратово 220, активни 20
 • Крушево 203, активни 29
 • Демир Капија 195, активни 33
 • Македонска Каменица 190, активни 20
 • Пехчево 183, активни 13
 • Дојран 82, активни 5

Прочитај повеќе: Се продава стан на улица Самоилова во Македонска Каменица

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *