Во комбе кај Штип пронајдени дури 40 мигранти

Синоќа на магистралниот пат Штип – Радовиш полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило комби „пежо“ со велешки регистарски ознаки, но возачот не застанал и продолжил со движење кон Штип.

Во близина на селото Лакавица запрел и при преглед во возилото биле пронајдени 40 лица – мигранти, а возачот З.Б.(39) од Велес бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Штип за понатамошна постапка, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава./Makfax

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *