Во Виница се тепале девојки од Радовиш, Кочани и Виница

На 09.12.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Виница е пријавено дека околу 13.00 часот во Виница по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу три женски лица М.М.(33) од Виница и П.Т.(29) од Радовиш, од една страна и М.А.(31) од Кочани од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *