Возете внимателно низ речните долини и клисурите

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информира АМСМ.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Делчево – Македонска Каменица – Кочани,  Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга и Виница – Берово.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *