Влатко Стојановски големо засилување на нападот во Работнички

Работнички доби големо засилување во нападот со ангажманот на репрезентативецот на Македонија, Влатко Стојановски.

 

26-годишниот напаѓач се враќа во македонскиот шампионат и во наредните 18 месеци ќе го носи дресот на нашиот клуб. Дефинитивно ќе биде огромно засилување за навалната линија во тимот на Милан Илиевски.

„Чест ми е што ќе го носам дресот на ФК Работнички. Тоа е клуб со голем традиција во Македонија, поранешен шампион и освојувач на Купот. Прифатив да бидам дел од овој нов проект, кој треба да го врати Работнички во врвот на македонскиот фудбал. Се надевам дека во новата сезона ќе имам полн придонес за таков развој на настаните“, изјави Влатко Стојановски.

Кариерата ја почна во Металург, во Македонија играше и за Ренова и за Шкендија, а беше интернационалец во Хрватска, Франција и во Бугарија. Во Работнички доаѓа од редовите на бугарскиот клуб Септември Софија.

За фудбалската репрезентација на Македонија има десет настапи и два постигнати гола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *