Вистинска пролет во Македонија – Температурите ќе скокнат до 24 степени

Денеска ќе биде Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и топло време со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

cof

Утре ќе биде, Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 08.03.2019
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 16°С до 24°C
Сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 09.03.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 15°C до 23°C
Сончево со умерена облачност и со умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 10.03.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 14°C до 22°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *