Виничанец се обидел да силува штипјанка во нејзиниот дом

Штипјанка пријавила во полиција обид за силување.

Имено на 25.05.2020 во 00,40 часот во СВР Штип, 21-годишна жена од Штип, пријавила дека во нејзиниот дом влегло лицето Ч.Р. (22) од Виница, кое се обидело да изврши полови дејства врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *