(ВИДЕО) Силен земјотрес го погоди Загреб

Утрово во 06:23 минути силен земјотрес го погоди Загреб и околината.

Епицентарот бил на 6 километри од главниот град со јачина од 5,3 степени според Рихтер.

На видеото може да се видат материјални штети предизвикани од земјотресот, а додека трае снимката на новинарката од Загреб, следи уште еден земјотес. Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *