ВИДЕО: Роналдо може да лета. Јувентус ја победи Сампдорија.

Бранителот на тронот во Италија – Јувентус, после поразот од Лацио се врати на победничките патеки и денес ја победиСампдорија.

Јувентус до водство стигна во 19. минута по еден волеј удар на Паоло Дибала, а по асистенција на Алекс Сандро. Сампдорија до изедначување стигна од својата прва посериозна прилика, а голот го постигна Капрари.

На истекот од полувремето, Роналдо уште еднаш докажа дека е голем, „полета“ и го постигна победничкиот гол за Јувентус.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *