(ВИДЕО) Први снимки по земјотресот во Драч

Земјотресот кој околу 4 часот утрово се случи во градот Драч во соседна Албанија причини материјална штета и вознемири многу од граѓаните во оваа земја и засега нема информации за повредени луѓе или жртви.

Embedded video

Приморскиот град е без струја по земјотресот со јачина од 6.4 степени според Рихер, а потресот беше почувствуван во Скопје и делови од Македонија.

Следете не на Instagram и Facebook, или да бидете наш subscriber на Youtube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *