Видео: Баба го честита Божиќ со пукање во воздух

На снимката која се појави на Фејсбук може да се види како една баба држи пиштол во рацете и им го честита Божиќ на сите Срби.

-Мир Божји, Христос  се роди! Им честитам на сите Срби од православна вероисповед, среќно и многу години да слават, рече бабата.

Потоа бабата испука три куршуми во воздух.

Leave a Reply

Your email address will not be published.