Бошко Стаменковски ќе учествува на Светскиот куп во Русија

Македонска Каменица, 12.12.2019 година – Бошко Стаменковки утре патува за Москва,Русија каде ќе настапи на Светски куп во пауерлифтинг.Стаменковски за да се бори за пласман најпрво ќе мора да го помине квалификацискиот дел.

Светскиот куп ќе се одржи од 14-15 месецов и ќе земат учество над 650 натпреварувачи.

Стаменковски од минатонеделниот Светски куп кој се одржа во Одеса, Украина се врати со два златни медали и еден бронзен од категориите со кои бележи најголем успех на европско и светско ниво.

Leave a Reply

Your email address will not be published.