Беровчанка доби кривична поради закана над наставничка од основно училиште

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 39-годишната М.Е. од Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, извести МВР.

– На 13.11.2023 во основно училиште во Берово, за време на одржување на родителска средба, пријавената упатила закани на наставничката, соопшти МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *