Бензинот поскап за пола, дизелот поефтин за еден денар

Од синоќа на полноќ бензините ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 ќе се точат по повисоки цени за 0,5 ден/лит. Нивната цена ќе биде 68.50, односно 70.50 денари.

Еуродизелот ќе се намали за 1 денар, па ќе се продава за 61 ден/лит.

Ова е одлуката на регулаторното тело кое стапува на сила на полноќ и ќе трае до следниот понеделник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *