Македонска Каменица: Црковниот клир при Светиот храм “Успение на Пресвета Богородица” организатор на хуманитарна акција за социјално најранливите категории сограѓани

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, црковниот[…]

Read more