72-годишна скопјанка физички нападната од своето момче откако ја прекинала врската со него

72-годишна скопјанка физички нападната од своето момче откако ја прекинала врската со него

Во СВР-Скопје, Т.Д.(72) од Скопје пријавила дека во нејзиниот стан дошол В.Ц. (68), со кого претходно била во врска, и физички ја нападнал.

Причината за нападот била одбивањето од нејзина страна да ја продолжат врската. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *