17-годишно девојче избодено во скопско средно училиште

Вчера изутрина, во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“ било донесено 17-годишно девојче со убодна рана во пределот на левото рамо.

Девојчето било повредено во скопското средно училиште „Арсени Јовков“, а повредата му била нанесена од 15-годишно лице кое учело во истото училште.

Од МВР посочија дека се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *