ФК Каменица САСА повторно поразена

ФК Каменица Саса доживеа нов пораз во второто коло од новата второлигашка сезона. На теренот на еден од претендентите за влез во Првата Македонска Фудбалска Лига, Борец 1919 Велес, ФК Каменица Саса е поразена со 3:0.

ФК Каменица Саса на овој натпревар настапи со следниов состав :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *