ФК Каменица-САСА одбрани пенал за 0:0 на полувреме (Видео)

ФК Каменца САСА во текот на првото полувреме од натпреварот против струмичка Беласица како дел од XII коло на Втората фудбалска лига на Макесонија, многу повеќе игра против судиите на натпреварот отколку против анемичната гостинска екипа. Во неколку наврати домаќините се повеќе од оштетени со судиските одлуки, особено по непостоечкиот пенал во 38 минута од натпреварот. Голманот на ФК САСА, Бобан Атанасовски успеа да го одбрани овој удар од 11 метри како и уште неколку зицери и изгледни шанси на гостите.

На полувреме ФК Каменица САСА – ФК Брегалница останува 0:0 и покрај големиот притисок на судиите врз играта на теренот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.