ФК Каменица САСА конечно забележа победа

Денес, на градскиот стадион во Македонска Каменица се одигра фудбалски натпревар од Втората македонска лига помеѓу ФК Каменица Саса и ФК Вардар Неготино.

Каменичките фудбалери со подобра игра и многу неискористени шанси стигнаа до првата победа во сезоната. Единствениот гол на натпреварот го постигна Дени Стоименов во 35-та минута од натпреварот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *