Физичка пресметка помеѓу двајца браќа во кочанско Оризари

На 10.04.2023 во 08.45 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во дворот на С.М.(72) во с.Оризари, кочанско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и неговиот брат С.М.(65), при што С.М.(72) употребил и метален предмет.

По комплетирање на случајот против двајцата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published.