Трка со автомобили во Струмица заврши со мртви и повредени

Трагедија синоќа ја потресе Македонија, во трка во Струмица загина едно лице, пренесе Струмица Денес.

Според порталот, трката се одвивала на Просеничкиот пат или веднаш спроти поранешен Агрокор, а од засега неутврдени околности настанала несреќа при што едно лице загинало, а повеќе се повредени.

Очевидци за Струмица Денес велат дека сликата на местото на настанот била траорна.

Се очекуваат детали.

Leave a Reply

Your email address will not be published.