Тони Мичковски стави потпис на договорот со ФК Каменица САСА

ФК Каменица Саса во новата второлигашка сезона влегува со нови засилувања на повеќе позиции. Така, со потписот на Тони Мичковски каменичкиот второлигаш ги засилува и крилните позиции.

Тони Мичковски е млад и исклучително талентирам фудбалер, роден 2001 година и е поранешен играч на Малеш, Брегалница, Кит-Го и Силекс. Игра на позициите лево и десно крило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *