Тинејџер силувал малолетничка во Штип

Во штипската полициска станица вчера попладне бил пријавен полов напад врз малолетничка.

Во полицискиот билтен стои дека како сторител е посочен 19-годишник од Штип, идентификуван од полицијата со иницијалите Б. Н.

Штипската полиција го известила јавниот обвинител, кој издал наредба за лекарски преглед на лицето, по што се работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *