Тешко повреден пешак во сообраќајка во Делчево

На 11.01.2021 во 19:20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на ул.„Кеј на ослободување“ во Делчево, С.А.(61) од Делчево управувајќи патничко моторно возило „шкода“ со делчевски регистарски ознаки удрил во Н.Б.(53) од Делчево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Б. која била пренесена во Клиничката болница Штип.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на ОВР Делчево.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *