Тепачки во селата Градец и Мојанци

На 11.06.2023 во 19.05 часот во СВР Штип, И.М. (44) од с. Градец, виничко, пријавил дека околу 19.00 часот во неговиот двор во с. Градец бил физички нападнат од В.А. (42) од истото село.
По документирање на случајот против В.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 11.06.2023 во 13.00 часот во СВР Штип било пријавено дека во с. Мојанци, кочанско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.В. (30) од с. Мојанци и Д.Л. (53) од Кочани.
По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *