Струмичанец демолирал казино! Дали е ова вистински лек против коцкање?

Револтиран Струмичанец со копач го демолирал казиното „Сенатор” во Струмица.  На видеото кое се појави вчера на социјалните мрежи може да се види каков хаос направил во казиното. Според тоа што се зборува во видеото, се уште непознатиот човек, со копач демолирал 50 слот апарати и неколку рулет машини.

Инаку, сите градови во Македонија се полни со казина и личат на Лас Вегас и се поголем број граѓани бараат нивно затворање. Дали демолирањето на казината е вистински лек против коцкање?

Видеото од демолираното струмичко казино е на следниов ЛИНК.

Leave a Reply

Your email address will not be published.