Стабилно и суво време до четврток

Суво и релативно топло ќе биде до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината.

Утринските температури утре ќе бидат ниски, а преку ден температурата ќе го достигне 15-тиот степен. Во Каменица максималната температура утре ќе достигне до 10 степени.

Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот. Од следниот викенд, УХРМ најавува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег.

Leave a Reply

Your email address will not be published.