Сообраќајот на патот Македонска Каменица – Делчево во прекин поради сообраќајка

Поради сообраќајна несреќа од 18.45 часот, во прекин е сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *