Сообраќајка во Кочани, тешко повреден 17-годишен мотоциклист

Вчера во 15.30 часот на улица ,,Тодосија Паунов,, во Кочани се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “Цитроен” со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р.(49) од село Облешево и мотоцикл “Јамаха” управуван од  17 годишен возач.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот и по укажаната лекарска помош во Здравствен дом Кочани е препратен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *