СОНЧЕВО СО ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ Температурата ќе достигне до 11 степени

СОНЧЕВО СО ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ Температурата ќе достигне до 11 степени

Во Македонска Каменица наутро ќе биде студено со појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност

Времето утре изутрина ќе биде студено, со појава на магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот ќе сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб југоисточен ветер.

Tемпературата ќе се движи  од 5 до 11 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published.