Сончево време со температура до 12 степени

 

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северен правец, информира УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 12 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне 8 степени.

Висината на снежната покривка во 7 часот во Маврово била 12 сантиметри, а на Попова Шапка 2 сантиметри.

Утринава најстудено е во Берово, каде се измерени -10 степени, -8 во Маврово, Скопје – Петровец, -7 се измерени во Крива Паланка, Демир Капија, Тетово, Битола, Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *