Сончево време за Велигденските празници

Македонска Каменица, 28.04.2019 година – Денеска и утре, односно во текот на Велигденските празници, времето ќе биде стабилно и суво, односно, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен и еверозапден правец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *