Сокријте го целулитот за 60 секунди: Трик кој успева кај секоја жена

Топлите летни денови се пред нас, а зимата секогаш со себе го носи истиот проблем. Не сме почнале навремено да вежбаме, па сега неможете самоуверено да облечете шорцеви или краток фустан и целото тоа поради најголемиот непријател на жената – целулитот.

За среќа нема потреба да чекате многу – постојат три брзи решенија за прикривање на целулитот кој дејствуваат за само 60 секунди,

Искористете ги овие трикови кога треба да облечете кратка облека, но најдобро е да почнете да вежбате и правилно да се храните за да имате долготрајно решение:

1. Лак за коса

Купете лак за коса со висок степен на ефикасност и испрскајте ги бутовите, односно деловите каде што имате целулит. После нанесување на лакот, стојте исправено и не се поместувајте се додека лакот целосно не се исуши. Треба да почувствувате како ви се затегнува кожата.

Сјајот од лакот се прелива на светлото, па така визуелно ќе ги сокрие дупките и нерамнините. Лакот за коса може да го користите и за зацврстување и за опуштена кожа на рацете.

2. Средство за затемнување на кожата

Целулитот најмногу се забележува на светлата кожа. Колку што е потемна кожата, толку помалку ќе се гледа целулитот, па за оваа цел може да користите преј и крема за потемнување на кожата. Само внимавајте бојата да не биде многу темна за да не се разликува од останатиот дел на телото.

3. Ладен туш

Можеби не сте знаеле, но ладната вода може да ја затегне кожата. Туширајте се со толку ладна вода колку што можете да ја издржите, а барем 5 минути туширајте го подрачјето на телото кое е зафатено со целулит.

Ефектот ќе ве остави без текст

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *