Следува пад на температурите, северен ветар, дожд и силни грмотевици

До крајот на денешниот ден (03.07.2017) времето во државава ќе биде променливо облачно и СВЕЖО со сончеви периоди но и со повремени локални врнежи од дожд. Можна е и поретка појава на грмежи а ќе дува и ЗАСИЛЕН ветер од северен правец кој ќе предизвика ГОЛЕМ пад на температурите и истите ќе пониски дури за околу 15 степени за разлика од изминатите неколку денови кога владеја ЕКСТРЕМНО високи температури на воздухот.

Максималната температура ќе се искачи во интервалот само од 18 до 27 степени.

За нови и детални информации следете www.kamenica.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *