Се судрија камиони во Кочанско, тешко повреден 57- годишен маж

Вчера во 11.27 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на експресниот пат А-3, кај с.Тркање, кочанско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фиат“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.Д.(57) од Штип и товарно возило „ман“ со полуприколка со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(43) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Т.Д., констатирани во болницата во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *