Се запали возило кај Крупиште. Уапсен виничанец за превоз на патници без дозвола

Возило во движење синоќа по 19:20 часот се запалило на во СВР Штип на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на селото Крупиште. Според пријавата во СВР Штип, настанал пожар во патничко моторно возило „цитроен ц4 пикасо“ во движење, а управувано од Н.М.(42) од Штип.

-Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Штип, а повредени лица нема, соопшти штипската полиција, која направила увид.

Лишен е од слобода возач на патничко моторно возило „фолксваген транспортер“, кој синоќа во 21.30 часот на регионалниот пат Делчево-Виница, во близина на Пекланска крстосница, на место викано .„Трло“, превезувал патници без соодветна документација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *