Променливо облачно со услови за дожд во попладневните и вечерни часови

Во најголемиот дел од земјата ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8°C, а максималната од 15 до 21°C.

Во Македонска Каменица променливо облачно, попладне со можност за повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *