Претепана цариничка на граничен премин Делчево

 

Насилство на граничниот премин во Делчево. Според Република.Мк познат локален криминалец претепал цариничка на нејзиното работно место по што МВР не презема ништо и сака да го заташка случајот, дознава Република.

Инцидентот се случил попладнево кога лицето со иницијали Д.Г. со мотокрос влеголo на царинскиот терминал на граничниот премин и во бифето без никаква причина ја нокаутирало цариничката со иницијали М.С., која била на нејзиното работно место во униформа.

Како што дознаваме од очевидци на настанот, Д.Г. почнал да ја навредува цариничката која во тој момент била на својата 12-часовна смена и ручала во бифето.

Повеќе за настанот прочитајте на Република.Мк

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.