Први фотографии по денешната страотна сообраќајна несреќа кај Калиманско Езеро

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила попладнево на патот Кочани-Делчево, во близина на Калиманци. Идентитетот на повредениот засега не е познат.

Несреќата се случила во 15 и 50 часот помеѓу камион „мерцедес“ со бугарски таблички и автомобил „опел“ без таблички. Со тешки повреди се здобил возачот на автомобилот кој е пренесен на клиника во Скопје и се наоѓа во критична состојба.

Извор: STARTV

    

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *