Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево. Од денес, лицето е во притвор од 30 дена:

„На 10.октомври извршен е претрес во домот, помошните простории и двата автомобила на лицето и пронајдени и одземени се 820 грама марихуана, неколку семки од канабис и гранки од истото растение. Лицето е приведено, а по наредба на истражен судија одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена“, изјави  Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *