Пожар во евангелистичка црква во Кочанско

На 07.01.2019 година околу 16 часот пријавен е пожар во евангелска црква во с.Чифлик, кочанско.

Од пожарот биле зафатени и делумно опожарени две простории. Пожарот е изгаснат. Увид извршила екипа од ПС Кочани.

Се работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *