Погледнете како Аки Ракимовски “растура” на ХРТ со македонски народни песни (Видео)

19/11/2017 kamenica.mk

Легендарниот пејачки фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, имаше свое учество во новата забавно музичка емисија „А страна“ а она што ја изненади публиката беше неговата изведба на неколку македонски народни песни.

“Зошто си ме мајко родила”, “Битола мој роден крај” и “Како што е таа чаша” одамна не биле така добро отпеани, беа дел од изведбата на Аки во новото забавно шоу кое од сабота на 25-ти марти ќе се емитува на првата програма на Хрватската радио телевизија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.