Пијан Македонец тепал гости и полицајци во Италија

Италијанската полиција уапсила Македонец, кој на новогодишната ноќ пијан тепал луѓе на улица во гратчето Диано Мартина, а при апсењето им поделил и по некоја клоца и тупаница на карабиниерите кои го апселе, јавуваат италијанските медиуми.

Македонскиот државјанин на возраст од 24 години бил веднаш приведен и однесен на оддел за токсикологија, а денеска бил експресно осуден на условна затворска казна од осум месеци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *