Пехчевец скокна во бездна додека неговата вереница и нејзиниот вујко гледале

Немилиот настан се случил на автопатот Скопје – Велес кај местото Ветерско, а Е.К. и покрај потрагата која траела до полноќ, не бил најден.

Како што соопшти полицијата, Е.К. најпрво се паркирал со возило на просторот кај Ветерско, потоа излегол од него и скокнал. Пребарување на теренот извршила екипа од ЕСЗ „Тигар“, но безуспешно.

Рано утрово околу четири часот Интерното  одделение на ЈЗУ – Велес пријавило дека лекарска помош побарало лицето Е.К., кое било донесено од роднина.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.